Motyw graficzny PS 39
Motyw graficzny PS 39

AKCJA EDUKACYJNA "Eko giganci na drodze"

EKO GIGANCI NA DRODZE

W dniach 15, 18 i 22 czerwca wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach akcji „EKO GIGANCI NA DRODZE”, zainicjowanej wspólnie przez Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej oraz Eneris Kielce.

Podczas spotkań dzieci miały okazję w praktyczny i bardzo ciekawy sposób poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych. Strażnik miejski opowiadał o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa oraz zwracał uwagę na sytuacje, które mogą stanowić zagrożenie w ruchu drogowym.

Nie zabrakło również ekologicznych tematów – przedstawicielka firmy Eneris w przystępny sposób wyjaśniła, jak prawidłowo segregować odpady i dlaczego recykling ma tak duże znaczenie. Dzieci dowiedziały się, że każdy odpad ma swoje „miejsce przeznaczenia”.

Duże emocje wzbudziła prezentacja dotycząca tzw. „martwych pól” w pojazdach ciężarowych – miejsc niewidocznych dla kierowcy, które mogą być szczególnie niebezpieczne. Na zakończenie uczestnicy mieli wyjątkową okazję zajrzeć do wnętrza śmieciarki i zobaczyć jej pracę od środka.

Była to cenna lekcja łącząca bezpieczeństwo na drodze z troską o środowisko naturalne.

Zapraszamy do GALERII!