Ogólnopolska Akcja Edukacyjna "Dzieci Uczą Rodziców"

Przedszkole Samorządowe nr 39 w Kielcach odpowiedziało na zaproszenie Centrum Rozwoju Lokalnego i bierze udział w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020, akcji edukacyjnej pod nazwą "Dzieci Uczą Rodziców"Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci Uczą Rodziców". 

W ramach akcji, w oparciu o otrzymywane od organizatora materiały, przeprowadzimy z przedszkolakami lekcje na tematy związane z bezpieczeństwem (w przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. 

Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus.

Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci Uczą Rodziców".

Udział w akcji jest darmowy.