Ogólnopolska Akcja Edukacyjna "Dzieci Uczą Rodziców"

Kolejne darmowe materiały do domowej nauki dzieci i rodziców!

W ramach 4 lekcji na rodziców i ich pociechy czeka 9 nowych zadań.     Lekcja 4 - NIEPODLEGŁA POLSKA- tutaj

Zapraszamy również do udziału w kolejnym konkursie, w którym do wygrania są edukacyjne upominki dla dzieci.    KONKURS - tutaj

 


 

Dzieci uczą rodziców w domu!

 

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

 

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
 


1% PODATKU NA EDUKACJĘ NAJMŁODSZYCH

Ponad 190 000 dzieci w całej Polsce uczy swoich rodziców. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ekologia jak i promocja zdrowego i aktywnego trybu życia, historia, kultura – to niektóre tematy realizowane w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” prowadzonej przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem inicjatywy jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, dostarczenie nauczycielom darmowych materiałów dydaktycznych, a także, co najważniejsze - zachęcenie do rozmowy rodziców z dziećmi na tak ważne tematy jak bezpieczeństwo.

Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie: edu.crl.org.pl

Relacje z akcji można zobaczyć na kanale Youtube:  www.youtube.com/c/CentrumRozwojuLokalnego

Obecnie w akcji uczestniczy ponad 190 000 dzieci z 3500 przedszkoli i szkół podstawowych. Inicjatywa cały czas się rozwija, ale potrzebuje Państwa wsparcia. Akcję edukacji najmłodszych można wspierać przekazując 1% podatku na Centrum Rozwoju Lokalnego – KRS 0000 332 814.

Na stronie crl.org.pl jest dostępny program do rozliczania 1% podatku.

Zachęcamy do wspierania akcji „Dzieci uczą rodziców”.

 

  


Przedszkole Samorządowe nr 39 w Kielcach odpowiedziało na zaproszenie Centrum Rozwoju Lokalnego i bierze udział w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020, akcji edukacyjnej pod nazwą "Dzieci Uczą Rodziców"Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci Uczą Rodziców". 

W ramach akcji, w oparciu o otrzymywane od organizatora materiały, przeprowadzimy z przedszkolakami lekcje na tematy związane z bezpieczeństwem (w przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. 

Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus.

Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci Uczą Rodziców".

Udział w akcji jest darmowy.