"Krasnoludki" i "Tygryski" w teatrze

We wtorek - 02 października 2018 roku - grupy: III i IV odwiedziły Teatr Lalki i Aktora "KUBUŚ" w Kielcach, gdzie obejrzały spektakl aktorski i lalkowy "Dwie wyspy"Jak w zgodną całość łączyć i parować Kogoś z Kimś, aby żyli ze sobą długo i szczęśliwie? Przed tym niełatwym zadaniem staje w spektaklu „Dwie wyspy” trochę rozmarzony, a trochę gapowaty Lepik, który co prawda będzie się przy nim dwoił i troił (dosłownie!), tylko niestety z różnym skutkiem. Czy szalony Chlust zalewający świat miłością zdoła mu pomóc? Czy wspólnie pokonają zapowietrzoną Złość? I wreszcie - czy magiczne dwie połówki jabłka są raczej soczyste i pyszne czy jednak…. kwaśne i cierpkie?

Spektakl „Dwie wyspy” to pełna ciepła i humoru opowieść o różnych odcieniach uczuć, która powstała z inspiracji niezwykle popularną książką „Dwoje ludzi”. Jej autorka, Iwona Chmielewska, jest jedną z najlepszych ilustratorek w Polsce, znaną i docenianą także na świecie. Za swoją twórczość uzyskała m.in. dwukrotnie prestiżową nagrodę Bologna Ragazzi Aword czy nominację do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena 2018, nazywanej „Małym Noblem”.
Inscenizacja zrealizowana w teatrze „Kubuś”, w reżyserii i wg własnego scenariusza Darii Kopiec, nawiązuje do niesamowitych prac Chmielewskiej, kreując czarodziejski świat miłości bogactwem plastycznych i teatralnych form urzekających nie tylko dla najmłodszych…
W galerii mogą Państwo obejrzeć przepiękne zdjęcia ze spektaklu.