Koncert Mikołajkowy w Filharmonii Świętokrzyskiej

We wtorek - 04 grudnia 2018 roku - "Tygryski", "Pszczółki", "Biedronki" i "Motylki" miały okazję zobaczyć piękne wnętrze Międzynarodowego Centrum Kultur w Kielcach, gdzie swoją siedzibę ma, między innymi, Filharmonia Świętokrzyska, w której przedszkolaki gościły tego dnia na mikołajkowym koncercie "JAK ANTOŚ ZOSTAŁ KRÓLEWSKIM MUZYKIEM"- ilustrowanej muzyką opowieści o Krainie Muzyki. Bohaterem spotkania z poddanymi Króla Symfoniusza był akordeonista Antoś, który przekonał się, że talent to niejedyny warunek sukcesu w Królestwie Muzyki. Śledząc przygody Ąntosia w muzycznych stolicach Europy, dowiedzieliśmy się, co trzeba zrobić i co umieć, by zasłużyć na miano królewskiego muzyka.
Młodemu i utalentowanemu adeptowi sztuki – Miłoszowi Cabanowi z Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie – towarzyszli koledzy ze Szkoły Muzycznej w Kielcach oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza – kierownika artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.
Warto dodać, iż była to kolejna opowieść o krainie muzycznej, w której rządzi mądry król Symfoniusz. Natomiast Beata Młynarczyk – autorka (a zarazem narratorka) tej pełnej humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji historii – od paru już lat w fantastyczny sposób przemyca różne ważne informacje z dziedziny muzyki. Zapraszamy do galerii.