Innowacja: Małe Formy Artystyczne

Małe formy artystyczne stanowią niezwykle ważny element w pracy wychowawczo-dydaktycznej przedszkola. Uczą wystąpień publicznych, odkrywają dziecięce talenty i wykorzystują tkwiący w przedszkolakach potencjał, kształtują postawy społeczne.

W czerwcu 2018 roku najstarsze przedszkolaki z grupy "Pszczółek" i "Misiów", w centrum stolicy naszego województwa, na wielkiej scenie przy Placu Artystów, widowiskiem "Powstanie Kielc - tańcem opowiedziane" w innowacyjny sposób przedstawiły historię o początkach naszego miasta. Przybliżyliśmy zgromadzonym licznie wokół sceny widzom, jak powstały Kielce, skąd pochodzi nazwa Silnica. Była to wspólna idea, w którą zaangażowali się rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz 50 przedszkolaków. W innowacyjny sposób szerzymy patriotyzm, przede wszystkim lokalny. Wpisaliśmy się w obchody Święta Kielc oraz ministerialny "Rok dla Niepodległej". Miejsce wystąpień  nie było przypadkowe, ponieważ tu znajduje się pomnik dzika - Bolesława Michałka, oraz tablice przedstawiające w formie komiksu powstanie Kielc - Arkadiusza Latos.

Widowisko zaprezentowaliśmy również w czasie czerwcowego eventu z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanego na kompleksie sportowym sąsiadującej z naszym przedszkolem Szkoły Podstawowej nr 32. Dzieciaki wypadły cudownie.
 


Święto Kielc - Plac Artystów

 


I Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie uprawiający sporty i na zewnątrz