Innowacja: Kodowanie z Ozobotem BIT

Dziecko w wieku przedszkolnym, to bardzo wymagający użytkownik robotów: ciekawy świata, pragnący doświadczać wszystkiego na sobie, entuzjastycznie podchodzący do nowości. W roku szkolnym 2018/19 nasi wychowankowie pierwszy raz spotykają się z aktywnościami wzbogaconymi o elementy kodowania i robotyki za pomocą ozobota BIT. To mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata informatyki. Uczy poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwija w dzieciach nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie. Sprawdza się zarówno w zadaniach indywidualnych, jak i grupowych, realizowanych w grupie przedszkolnej. Ozobot Bit nie ma dla siebie alternatywy w pracy z najmłodszymi dziećmi. Robot zabiera dzieci w niesamowitą przygodę! Rysując trasy dla ozobotów i proste kolorowe kody dzieci w istocie programują zadania. To one decydują o tym, jak będzie się zachowywał robot! Wykonują w ten sposób swoje pierwsze zadania programistyczne, jednocześnie rozwijając inne uniwersalne kompetencje, takie jak myślenie algorytmiczne, szukanie optymalnych rozwiązań, kreatywność. Nie bez znaczenia jest poprawa motoryki dłoni i paluszków dziecka.


Grupa "Tygrysków" utrwalała zasady współpracy w grupie. Świetnym pomocnikiem okazał się Ozobot BIT, któremu dzieci ułożyły z puzzli skomplikowaną trasę, po której się poruszał.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 1 osoba, dziecko

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i dziecko


Kolejna super zabawa z Ozobotem BIT w grupie "Koleżeńskich Tygrysków". Tym razem mały robot pomagał dzieciom w odkrywaniu wielkiej i małej litery A.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą


"Biedronki" i "Motylki" kodują z Ozobotem BIT

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą i dziecko

Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie siedzą


Kodowanie z Ozobotem BIT w grupie "Koleżeńskich Tygrysków" - ciąg dalszy. Tym razem mały robot miał pokonać trasę, którą zaprogramowały dzieci używając do tego puzzli z kolorowymi kodami. Zabawa była wspaniala.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą


Kodowanie "Tolerancyjnych Pszczółek" z OZOBOTEM BIT. Robot poruszał się po zakodowanych przez dzieci trasach utworzonych z edukacyjnych puzzli. Dzięki wciągającej zabawie "Pszczółki" aktywnie uczyły się podstaw programowania rozwijając przy tym kreatywność i logiczne myślenie.

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i dziecko

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, dziecko i niemowlę

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi

 


Pierwsze spotkanie najstarszych przedszkolaków z grupy "Koleżeńskich Tygrysków" z  Ozobotem BIT. Dzieci poznały zasady działania małego robota, śledziły jego możliwości. Następnie każde dziecko moģło zaplanować i narysować własną trasę po której poruszał się ozobot.To dopiero początek fajnej zabawy z programowaniem.

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie siedzą, dziecko i tabelaObraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą, dziecko i tabela

Obraz może zawierać: ludzie siedząObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba