Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia cały świat obchodzi uroczyście Święto Ziemi.  W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. To również doskonała okazja do organizowania dzieciom różnego rodzaju przedsięwzięć i zajęć promujących ekologię. Tak było właśnie w naszym przedszkolu. W tygodniu poprzedzającym główne, poniedziałkowe obchodzy święta, odbyły się m.in.  zorganizowane przez Straż Miejską w Kielcach zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie maluchów z pojęciem „recykling” i istotą segregowania śmieciNiezwykle ekscytującym wydarzeniem dla wszystkich dzieci był ich udział we wspólnym  sadzeniu drzewek w przedszkolnym ogrodzie. W przedsięwzięciu tym brali udział: dyrektor przedszkola, pracownicy obsługi i nauczyciele. Po posadzeniu i podlaniu drzewek przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę: "Gałązek drzew nie łamiemy, trawników nie depczemy, a śmieci nie rozrzucamy". 

Poniedziałek - 23 kwietnia 2018 roku - był swego rodzaju uroczystym podsumowaniem podejmowanej w ostatnim czasie tematyki ekologicznej. Wszystkie dzieci mogły w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę poprzez udział w różnego rodzaju grach i kwizach ekologicznych. Nie zabrakło też wesołych zabaw ruchowych i tanecznych. W każdej grupie dzieci wykonywały plakaty i rysunki związane z ochroną środowiska i otaczającej nas przyrody.  Z pewnością zajęcia te na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków, a jednocześnie uświadomią, że każdy z nas jest mieszkańcem wspólnej planety, za którą jesteśmy w pełni odpowiedzialni!

PAMIĘTAJMY! W związku z tym,  że Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji, powinniśmy o nią dbać nie tylko jeden dzień w roku!!!
Zapraszamy do galerii.